Chalupa Křečanka

 

Křečanka.......poslední volný letní termín za cenu 16600,-

 

Chalupa nabízí ubytování pro 14 osob v 5-ti samostatných ložnicích, plně vybavenou kuchyni, prostorný otevřený obývací pokoj s hernou (fotbálek, šipky, stolní hry), 2x sociální zařízení, prostornou zahradu se zastřešenou pergolou s grilem a zahradní kuchyní, samostatné ohniště, bazén (průměr 4,6m), trampolína (průměr 5m), dětský koutek (hrad se skluzavkou, houpačky, pískoviště).

I když si myslíme, že na chalupu se jezdí rekreovat, zájem lidí nás přesvědčil v potřebu WIFI internetu.

Architektura chalupy Křečanka je typická pro České Švýcarsko, tzv. podstávkový dům. Jde o roubenou lidovou stavbu s tzv. podstávkou. Podstávka je architektonický prvek, který nese váhu horního patra domu, zajímavé je, že lze rozebrat spodní patro a druhé patro zůstane díky podstávce nehnuté. Dřevěná část domu sloužila jako obydlí. Ve zděné části domu se chovala domácí zvířata, především kozy, ovce, krávy a koně, která zahřívala celý dům. Tyto domy se stavěly již v době Baroka, do dnešní doby je jich nejvíce dochováno z 19. století.

Chalupa byla postavena v roce 1920, od té doby prošla již několika rekonstrukcemi, poslední v roce 2012. Nachází se v klidném prostředí na adrese: Nové Křečany 130, Staré Křečany 407 61. Pro rezervaci chalupy nebo v případě jakéhokoli dotazu nás neváhejte kontaktovat